אנרכיה

1157738_10151700011423305_192203531_nהכרתי אישה חסודה שהכינה מדי שבת עוגה ועוגות רוויות סוכר ושומן לרוב בלי להתאמץ, ישר משקית, קיבלה סכרת כעבור אי אילו שנים ומוקדם מדי הייתה לפייה אי שם בעליונים. לו רק הסתפקה בפירות הנפלאים, הייתה משמחת את ילדיה ונכדיה בתות שדה ובתפוחים.

בתמצית: לוף, עגבניות, בצל ירק, תפוחי אדמה, ברוקולי – וכל מה שמתחשק להוסיף או לגרוע. תיבול ירוק, חתוך דק: שמיר, פטרוזיליה, טימין, רוזמרין. תיבול טחון: קמצוץ אניס, פלפל שחור, סומאק, ציפורן .

הבוקר למשל, מצאתי במקרר לוף, עגבניות, בצל ירוק, 2 תפוחי אדמה, ראש ברוקולי יפיפה – כולם מהמשלוח האחרון שהגיע ממשתלת סלסילה האורגנית של אלה וירדן. פרסתי לפרוסות גדולות, הנחתי מעדנות בסיר ווק על אש קטנה, כיסיתי במכסה אוטם, בלי טיפת מים, די היה בנוזלים של הירקות. כעבור רבע שעה הוספתי מן המזווה, כפית אניס, פלפל שחור, ציפורן – טחונים – וכן עלעלים של שמיר, פטרוזיליה, טימין ורוזמרין – מן הגינה – וכמובן כף סומאק מן הצנצנת המופלאה שהביאו לי עדי ועמית של 'ילקוט הרועים'. תודה ששאלתן/ם – אף לא גרגרון של מלח.
הנה כי כן, שום דבר לא מוכן ומן הנמכר בסופר בשקית, לכל דבר יש שם ופנים של יוצריהם שיחד עמי, בכוחות משותפים תרמו מעט בריאות לשכמותי ולשכמותכם.
תודה.
לאלה וירדן
לעמית ולעדי 
amitpompan@gmail.com

שבת שלום יום יום.

corinna by zipi